Pracuje nad swoim zmysłem wizualnym i dostarcza to, co klient chce osiągnąć w tej roli projektanta

Masz coś do czcionek, ślinisz się na kapsle i szalejesz za kolorami, a wszystko zależy od wizualnego opowiadania historii. Rządziłbyś jako projektant graficzny. Zobacz, co para profesjonalistów mówi o tej pracy.

Nauka podstaw projektowania stron internetowych

Czym dokładnie zajmuje się grafik?

Grafik tworzy koncepcje wizualne w celu przekazywania informacji poprzez zdjęcia i sztukę.

Jakie umiejętności są wymagane?

Umiejętność projektowania przyciągających wzrok wizualizacji, które są łatwe do zrozumienia bez zastanowienia, mówi projektant multimedialny Alan Tabish, który projektuje i produkuje materiały szkoleniowe jako projektant graficzny do zarządzania i doradztwa technologicznego Booz Allen Hamilton. Doświadczenie w typografii, teorii kolorów i projektowaniu stron internetowych jest również pomocne, mówi.

Elastyczność jest również ważna,. Jeśli wizja klienta nie jest zgodna z twoją, musisz dokonać niezbędnych zmian. I trzeba umieć przyjmować krytykę: Klienci są wokalni i czasami niezdecydowani. (Nie bierz tego do siebie.)

A ty powinieneś być zaznajomiony z oprogramowaniem do projektowania, zwłaszcza Photoshopem, Illustratorem i InDesign.

Czy umiejętności i obowiązki grafików są takie same w całej branży, czy też różnią się w zależności od branży?

Ogólnie rzecz biorąc, te same podstawowe umiejętności wymagają – utrzymania się na szczycie trendów w projektowaniu, wiedząc, jak podążać w dobrym kierunku. Jako projektant czasopism, nie musisz wymyślać logotypów i brandingu jako projektant graficzny w agencji reklamowej.

Previous post Co to jest grafika komputerowa?
Next post Najważniejsze zasady skutecznego projektowania stron internetowych