Nauka programowania dla dzieci – zalety

W nauce programowania dla dzieci nie chodzi wyłącznie o zbliżenie dziecka do zdobycia świetnego zawodu. Chodzi o coś więcej. Nauka programowania dla dzieci jest wartościowa sama w sobie, w czasie obecnym, w chwili w której się odbywa, albowiem jej celem nie jest wyłącznie otwieranie furtki na rozwój zawodowy w przyszłości. Dziecko uczy się wielu rzeczy już podczas tworzenia najprostszych komend w specjalnych programach, a czasem i podczas samego patrzenia na poczynania nauczyciela. Języka programowania trzeba się uczyć w podobny sposób jak języków obcych. Należy zacząć w nim myśleć i go rozumieć, a w tym celu trzeba spędzić z nim mnóstwo czasu i po prostu się z nim oswoić, co powinno się uczynić jak najwcześniej tylko się da.

O nauce wśród dzieci

Skoro bowiem nauka języków obcych małym dzieciom często przychodzi w zupełnie naturalny sposób, podobnie będzie to wyglądać z nauką kodowania, które też jest przecież opanowywaniem nowego języka. Dzieci, które wezmą udział w specjalnie przygotowanych dla nich lekcjach, będą mogły w bezpiecznych i komfortowych dla nich warunkach odkryć zupełnie nowy sposób myślenia. Odkryją prawdziwą moc myślenia komputacyjnego. Zobaczą, w jaki sposób rozwiązuje się bardziej złożone problemy, rozkładając je na mniejsze części i każdą z tych części oddzielnie analizując. Nauka programowania dla dzieci uczy logicznego i analitycznego myślenia. Sprzyja też rozwijaniu naturalnej intuicji, która sama zaczyna podpowiadać, jaką komendę wybrać i jaki przycisk wcisnąć, aby doprowadzić do konkretnej reakcji. Dzieci uczą się też ogólnej składni wybranych języków. Nauczyciele dbają zresztą o to, by poziom zajęć był dopasowany do ich umiejętności, a także i wieku.

Bywa i tak, że to rodzice uznają programowanie dla dzieci za skomplikowane, podczas gdy maluchy w ogóle tak do niego nie podchodzą, albowiem nie mają z nim jeszcze żadnych skojarzeń, dzięki czemu uczą się kodowania z otwartą głową. W ten sposób mogą się nim wręcz zafascynować. A pasję zawsze rozwija się z przyjemnością.

Więcej w temacie nauki wśród dzieci i nie tylko znajdziemy na stronie https://centrumzabawy.pl/.

sloty Previous post Pięć najlepszych automatów online
Next post Powody, dla których warto uczyć się programowania w języku Python