Powody, dla których warto uczyć się programowania w języku Python

1. Prostota kodu i interpretacji

Język Python został opracowany z myślą o początkujących programistach, więc jego składnia jest bardzo łatwa do opanowania, bardzo podobna do języka angielskiego. Wymaga znacznie mniej linii kodu do wykonania pewnych podstawowych zadań w porównaniu z innymi językami, takimi jak Java czy C++. A w krótkim czasie można zacząć wymyślać proste programy i to jest bardzo satysfakcjonujące dla każdego, kto zaczyna naukę czegoś nowego.

2. Społeczność i open source

Kolejnym powodem, dla którego warto nauczyć się programowania w Pythonie jest to, że jest on darmowy i open source, i był przez ponad 20 lat. Licencja należy do Python Software Foundation License, organizacji non-profit, która pozwala na modyfikację kodu i tworzenie projektów pochodnych, a nawet możliwe jest wykorzystanie innych projektów do tworzenia dzieł nieopen source.

3. Światowa popularność i zastosowanie

Dzięki jego popularności na całym świecie powstały tysiące bibliotek, modułów, kodów i programów do darmowego użytku.

Wśród najpopularniejszych bibliotek znajdziemy Pygame: bibliotekę open source do tworzenia gier wideo i aplikacji multimedialnych oraz Colorama: jedną z ulubionych bibliotek studentów. Pozwala ona na wyświetlanie tekstu z różnymi tłami i kolorami, co pomaga w prosty sposób stworzyć bardzo fajny skrypt.

Fakt, że społeczność Pythona jest tak duża i aktywna, bardzo pomoże Ci w poszukiwaniu informacji w Internecie i rozwiązywaniu wątpliwości, czy to na blogach, czy na forach programistycznych.

Wspaniałą rzeczą w Pythonie jest różnorodność zastosowań, jakie można nadać temu językowi: tworzenie stron internetowych, big data, sztuczna inteligencja, programowanie gier wideo, finanse, blockchain… To otwiera wachlarz możliwości, możesz wybrać sektor, który najbardziej Ci się podoba i zdecydować się na większą liczbę ofert pracy i przyszłych projektów.

4. Wszechstronność

Dzięki językowi Python można tworzyć programy na różne platformy i urządzenia. Programy desktopowe dla Linuksa, Windowsa lub Maca, ale możesz też tworzyć wszelkiego rodzaju aplikacje internetowe, a nawet gry. Czyż to nie wspaniałe?

To tylko niektóre z powodów, dla których ten język cieszy się tak dużym powodzeniem. Niektóre z nich? Tak! Bo powodów jest jeszcze więcej. Według słynnego badania forum StackOverflow z tego ostatniego roku, Python jest jednym z najbardziej kochanych języków programowania przez młodszych i starszych programistów na całym świecie. Zauważ, że ta ankieta została wykonana na podstawie nie mniej niż 10 000 deweloperów na całym świecie.

Zastanawiasz się od czego zacząć naukę Pythona? Sprawdź: https://przetestuj.pl/python-czyli-jezyk-programowania-dla-poczatkujacych-od-czego-zaczac-jego-nauke

Previous post Nauka programowania dla dzieci – zalety
Next post Jak ruch botów wpływa na SEO strony internetowej?