Podstawy projektowania stron internetowych

Jeśli kiedykolwiek analizowałeś zasady projektowania stron internetowych, prawdopodobnie znasz więcej niż jedną z poniższych postaw: ” W dzisiejszych czasach projektowanie stron internetowych jest takie proste. Biorąc pod uwagę błyskawiczną szybkość Internetu i wyrafinowane przeglądarki, projektanci prawie nie muszą zmagać się z żadnymi ograniczeniami, które ukształtowały wczesne czasy Internetu. Witryna internetowa jest, bardziej niż kiedykolwiek, płótnem projektanta”.

To może być prawda z perspektywy kogoś, kto już czuje się komfortowo z podstawami, ale jeśli takie zwroty jak „CSS responsywny system gridowy” i „Google Web Fonts” są Ci obce, to skok do rzekomo „oh-so-easy” świata projektowania stron internetowych może nadal wydawać się zniechęcającą propozycją.

Poniżej znajdziesz naprawdę podstawowy zestaw podstaw projektowania stron internetowych z myślą o początkujących użytkownikach. Oczywiście, nigdy nie jest złym pomysłem przeglądanie tych podstaw, nawet jeśli uważasz się za kreatora.

Szukaj poza siecią źródeł inspiracji

Projekt strony internetowej jest oparty na języku wizualnym, który można znaleźć wszędzie, na przykład na okładce powieści graficznej lub w kiosku cyfrowym w banku. Opracuj oko do rozpoznawania dobrego projektu i zacznij analizować, dlaczego coś działa lub nie działa, niezależnie od medium.

Zwróć uwagę na typografię

Często czytamy nie wiedząc nawet o krojach pisma. Zwracaj uwagę na wpływ, jaki ma rodzaj czcionki na zużycie treści. Czy ta czcionka w menu jest czytelna? Co sprawia, że ten odręczny znak dla lokalnego biznesu działa tak dobrze? Litery są wszędzie. Zwracaj uwagę na dobre i złe użycie typografii.

Previous post Najważniejsze zasady skutecznego projektowania stron internetowych
Next post Co to jest piksel?

One thought on “Podstawy projektowania stron internetowych

Dodaj komentarz