Grafika KomputerowaProjektowanie GraficzneStrony WWW

Podstawy projektowania stron internetowych

Jeśli kiedykolwiek analizowałeś zasady projektowania stron internetowych, prawdopodobnie znasz więcej niż jedną z poniższych postaw: ” W dzisiejszych czasach projektowanie stron internetowych jest takie proste. Biorąc pod uwagę błyskawiczną szybkość Internetu i wyrafinowane przeglądarki, projektanci prawie nie muszą zmagać się z żadnymi ograniczeniami, które ukształtowały wczesne czasy Internetu. Witryna internetowa jest, bardziej niż kiedykolwiek, płótnem projektanta”.

To może być prawda z perspektywy kogoś, kto już czuje się komfortowo z podstawami, ale jeśli takie zwroty jak „CSS responsywny system gridowy” i „Google Web Fonts” są Ci obce, to skok do rzekomo „oh-so-easy” świata projektowania stron internetowych może nadal wydawać się zniechęcającą propozycją.

Poniżej znajdziesz naprawdę podstawowy zestaw podstaw projektowania stron internetowych z myślą o początkujących użytkownikach. Oczywiście, nigdy nie jest złym pomysłem przeglądanie tych podstaw, nawet jeśli uważasz się za kreatora.

Szukaj poza siecią źródeł inspiracji

Projekt strony internetowej jest oparty na języku wizualnym, który można znaleźć wszędzie, na przykład na okładce powieści graficznej lub w kiosku cyfrowym w banku. Opracuj oko do rozpoznawania dobrego projektu i zacznij analizować, dlaczego coś działa lub nie działa, niezależnie od medium.

Zwróć uwagę na typografię

Często czytamy nie wiedząc nawet o krojach pisma. Zwracaj uwagę na wpływ, jaki ma rodzaj czcionki na zużycie treści. Czy ta czcionka w menu jest czytelna? Co sprawia, że ten odręczny znak dla lokalnego biznesu działa tak dobrze? Litery są wszędzie. Zwracaj uwagę na dobre i złe użycie typografii.

Related posts
Strony WWW

Tworzenie stron internetowych - 5 najważniejszych zasad

Korzystanie z pomocy specjalistów od tworzenia stron internetowych to obecnie standard, jeśli…
Read more
Grafika Komputerowa

Co to jest piksel?

Pikselem jest jedna z wielu małych kropek, które składają się na reprezentację obrazu w…
Read more
Grafika KomputerowaProjektowanie GraficzneStrony WWW

Najważniejsze zasady skutecznego projektowania stron internetowych

Istnieje wiele czynników, które wpływają na użyteczność strony internetowej, i nie chodzi…
Read more
Newsletter
Become a Trendsetter
Sign up for Davenport’s Daily Digest and get the best of Davenport, tailored for you. [mc4wp_form id="729"]

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *