Myślisz o własnej stronie www – ten tekst dla ciebie

Portale, sklepy internetowe, strony firmowe, blogi łączy jedno. Są stronami www. Internet, a szczególnie rozwój e-commerce sprawia, że coraz więcej osób i firm chce posiadać własną stronę internetową. Od czego jednak zacząć? Pomimo że na rynku są narzędzia pozwalające uruchomić prostą stronę w ciągu kilku godzin to, kiedy zagłębimy się w temat, tworzenie stron nie jest tak łatwe jak mogłoby się wydawać. Sprawdźmy co warto wiedzieć na ten temat.

Strony internetowe to drzwi do Internetu

W obecnych czasach trudno wręcz wyobrazić sobie funkcjonowanie bez Internetu. Przy okazji tworzenia stron www często podkreśla się fakt, że w odróżnieniu od fan page i profili na mediach społecznościowych jest ona naszą, a raczej twoją własnością drogi czytelniku i nikt nie może nam jej ot tak sobie zablokować lub zabrać o ile oczywiście nie będziemy na niej publikować treści, oferować produktów zabronionych prawem.

Tworzenie stron internetowych to prężnie działający biznes

Dynamiczny rozwój Internetu sprawił, że obecność w sieci szczególnie dla firm stała się wręcz niezbędna. To z kolei powoduje, że stale przybywa podmiotów, które budują strony internetowe. Poznań jest jednym z miast, które wiedzie pod tym względem prym. Większa konkurencja to z reguły niższe ceny. Jeśli kogoś interesuje ile kosztuje strona internetowa nie uzyska raczej prostej odpowiedzi, gdyż zależy to od szeregu czynników.

Od czego zaczyna się projektowanie stron internetowych?

Nie powinno być dla nikogo tajemnicą, że projekt witryny, który poprzedza wszelkie prace programistyczne to połowa sukcesu. Strony internetowe dopasowane do branży, w której działamy pozwalają uzyskać maksymalny efekt. Dlatego rozmawiając np. z agencją interaktywną, której powierzamy budowę stronę powinniśmy zacząć od tego aspektu.
Budując np. stronę restauracji możemy skupić się na jej stronie głównej, która będzie zawierać kilka zdjęć, menu oraz godziny otwarcia. Podobnie sprawa wygląda w przypadku tzw. Landing Page, których celem jest prezentacja produktu lub usługi, a całość ogranicza się do strony głównej. Jeśli natomiast ma to być strona firmowa z dużą ilość podstron wymaga to już wdrożenia odpowiednich elementów strony.

Kolejna sprawa to administracja, czyli system zarządzania treścią (CMS). Zdecydowana większość stron www jest na bieżąco uzupełniana o nowe treści. Aby było to możliwe przez laika nieznającego się na sztuce kodowania musi on mieć do dyspozycji właśnie CMS, który pozwala wejść na każdą stronę, dokonać zmian, zapisać je i wyjść. Nie zapominajmy również o tym, że żyjemy w czasach smartfonów. Responsywne strony internetowe czyli dostosowane do tzw. mobile mają ogromną przewagą przed tymi, które powstawały wiele lat temu. Szacuje się, że aktualnie w zależności od branży aż 70% odwiedzin witryn odbywa się za pomocą telefonu. Kolejną rzeczą ,którą powinna posiadać nowoczesna strona www jest certyfikat SSL oraz integracja z mediami społecznościowymi w szczególności z Facebookiem i Twitterem.

Tworzenie stron www to proces mający wiele składowych

Stworzenie strony internetowej to zaledwie początek naszej obecności w sieci. Najlepiej wyglądająca strona na niewiele się przyda, jeśli nie trafią na nią nasi potencjalni klienci. Dlatego od samego początku jej istnienia musimy podjąć się działań pod kątem SEO, czyli szeroko rozumianej optymalizacji. Żadna strona www nie obejdzie się bez pozycjonowania, które sprawi, że będziemy widoczni w wyszukiwarce. Bez tego trudno myśleć o rozwoju swojej strony www. Poznań, Wrocław, Gdańsk czy Warszawa są siedzibą wielu firm, które na co dzień zajmują się ich budową.

Mamy nadzieję, że powyższy tekst, choć odrobinę przybliżył temat jak buduje się strony www.

Previous post Tworzenie stron internetowych – 5 najważniejszych zasad
Next post O co warto wzbogacić wpis na blogu?