Jesteś zainteresowany dodaniem artykułu?

biuro@bobartstudio.pl  

Wynajem samochodu w Krakowie - o czym warto pamiętać?

wynajem samochodów kraków
Wynajem samochodu jest czasem najlepszym rozwiązaniem, gdy jedzie się w jakieś miejsce - dzięki temu można do niego dotrzeć innym środkiem transportu, płacąc czasem o wiele mniej, a jednocześnie człowiek nie jest zdany jedynie na miejską komunikację i siłę własnych nóg. Dlatego też wiele miejsc w całej Polsce i na całym świecie świadczy takie usługi - auto można również wypożyczyć w Krakowie. O czym jednak warto pamiętać?

Jak poruszać się po Krakowie?

Kraków to historyczne miasto, pełne zabytków i perełek, które warto odwiedzić, a które rozsiane są często po terytorium tej wielkiej metropolii. Miejska komunikacja jest tam świetnie zorganizowana, a jednak konieczność przesiadania się z tramwaju do autobusu, przechodzenia z przystanku na przystanek, oczekiwania na przyjazd naszego środka transportu, czy po prostu dopasowania do siebie połączeń i sprawdzenia wszystkiego może być kłopotliwa. 
O wiele łatwiej jest wypożyczyć samochód - i dojechać wszędzie, gdzie tylko chcemy. Przy tym jednak należy wziąć pod uwagę, iż miasto bywa zakorkowane, dlatego czasem trzeba się uzbroić w cierpliwość.
 

 

Umowa najmu i opinia o firmie

Nim zdecydujemy się na wypożyczenie samochodu, należy oczywiście przejrzeć kilka ofert, aby zorientować się w cenach. Przy tym nie zawsze tańsze rozwiązania są najlepsze - najważniejsza jest opinia o firmie, a zatem na jej temat należy najpierw nieco poczytać. Warto kierować się przy tym opiniami innych klientów, sprawdzając czy byli zadowoleni z usług firmy i na co zwrócili szczególną uwagę. 
Na portalu danej firmy można wybrać model i markę samochodu, który pragniemy wypożyczyć, a także zarezerwować termin (datę odbioru i datę zwrotu wraz z dokładnymi godzinami), jak również miejsce odbioru i zwrotu auta. Do tego ewentualnie i inne akcesoria, jakie mają znaleźć się w wozie - na przykład fotelik dziecięcy. 
Jeśli chodzi o podpisanie umowy najmu, najemca musi mieć przy sobie prawo jazdy oraz dowód osobisty lub paszport. Niezwykle ważne jest, aby w momencie podpisywania umowy poinformować firmę wynajmującą auto, że będzie nim kierował ktoś inny - jeśli mamy to w planach. Wówczas ponosi się odpowiedzialność za czyny takiej osoby, zupełnie jakby były własnymi czynami najemcy samochodu. Oczywiście, jeśli ktoś zamierza wynająć w Krakowie samochód, aby następnie na przykład pojechać nim za granicę, również musi o tym wcześniej powiedzieć - a stosowna wzmianka musi zostać ujęta w umowie. Podpisywaną umowę trzeba dokładnie przeczytać - zwracając uwagę na kruczki i poprawność danych. Powinna być ona przejrzysta - w razie wątpliwości, dopytujmy!
wynajem aut kraków

Ceny i warunki wynajmu 

Ceny uzależnione są od ilości dni wypożyczenia samochodu oraz modelu, na który się decydujemy. Od modelu samochodu zależy również wysokość kaucji, jaką trzeba zapłacić za jego wynajem (na wszelki wypadek). Może to być 500 złotych, a może nawet 2 lub 3 tysiące złotych. Jeśli nie uszkodzimy pojazdu, kaucja zostanie nam oczywiście zwrócona.
Szacując koszty, trzeba też wziąć pod uwagę wszystkie warunki wynajmu danego auta - są one dokładnie rozpisane na stronach internetowych poszczególnych firm, dlatego należy je dokładnie przejrzeć. Każda klasa aut posiada inny limit kilometrów dobowych - choć istnieją i takie firmy, które nie wprowadzają podobnych limitów. Do tego należy sprawdzić, jaki jest koszt podstawienia samochodu w konkretne miejsce i w jakim stanie należy je potem oddać. Najczęściej samochód musi być umyty i mieć pełny bak - w takim bowiem stanie został przekazany najemcy. 
Przed przekazaniem samochodu najemca i wynajmujący sprawdzają stan licznika oraz stan paliwa w zbiorniku - powinniśmy uważnie patrzeć, czy wszystkie dane zostały wpisane prawidłowo. Mimo formalności jakie należy spełnić, wynajem samochodu jest bardzo opłacalny - i bardzo wygodny.